Социалната фобия - когато страхът от мнението на другите определя живота Ви

Шарапова преодоля нови трудности

НЕОБИЧАЙНИ БИТКИ В МАЧОВЕТЕ НА ШАРАПОВА

Ако играете в асоциация, то тази година поражението ще бъде много по-близо до Мария Шарапова , отколкото напрегната борба. По-голямата част от мачовете на Мария завършиха бързо и без сериозна съпротива. Всъщност рускинята изигра 21 мача от началото на сезона в два мача. В два случая от 21 тя беше победена. Поредицата бе прекъсната на финала в Маями, когато тя изигра мач от три сета срещу Серена Уилямс .

В Щутгарт рускинята продължи серията си от три сета. Стартът на мръсния сезон се оказа изключително труден за Мария. Вярно, тя получи трудна мрежа. В първата среща тя игра повече от три часа с Люси Шафаржова . В следващия кръг тя изигра нов дълъг мач срещу Ана Иванович . Необичайна картина този сезон, но ако сравнявате с миналото, това не би трябвало да предизвиква безпокойство. Тогава състезанието в Щутгарт също не беше лесно за втората ракета на света. Първият мач на клей с Alize Cornet беше лесен, но имаше контузия на французойката. Но във втората игра със Саманта Стосур Шарапова трябваше да играе мачбол, а полуфиналът с Петра Квитова беше труден. И в крайна сметка

WTA - Premier. Щутгарт (Германия). Гран при на Тенис на Порше. Почвата в залата. Награден фонд: $ 795 707 - единични. Полуфинали

Мария Шарапова (Русия, 1) - Анжелика Кербер (Германия, 3) - 6: 3, 2: 6, 7: 5.
Li Na (Китай, 2) - Бетани Маттек-Сандс (САЩ, Q) - 6: 4, 6: 3.

Мария не само спечели в Щутгарт, но след това изигра най-добрия сезон на мръсни повърхности в кариерата си, закрепи победи в Рим и Ролан Гарос.

НЕЗДРАВЕНА МАРИЯ

В събота Шарапова се изправи пред нов тест в лицето на Анжелика Кербер . Третата поставена през изминалия сезон и половина успя да се утвърди в елита и да докаже високата си класа. Заслужава си една победа над рускинята, въпреки че това се случи на скромен турнир в Париж. Този път те играха в домашното състезание на Анжелика. Разбира се, публиката е много симпатична на действащата шампионка и я аплодира с уважение след красивите й удари, но като цяло се опита да подкрепи последната германка в основната схема.

Началото на мача остана за Мария. Тя вече успя да направи брейк в първия мач. В същото време не може да се каже, че Шарапова веднага е успяла на корта. Тя имаше определени проблеми, така че първите геймове на нейния сервис бяха в битката. Рускинята успешно е преодоляла трудни моменти. Постепенно Кербер добави, но подобри играта и съперника си. Трябва да се отбележи, че Анжелика игра доста агресивно. Като цяло тя често действа в защитен стил, въпреки че знае как да играе в атака. В Щутгарт не за първа година тя играе атакуващо. Разбира се, тя не надмина съперника си в нетни печалби, но не игра и на задържане и при всяка удобна възможност се опитваше да атакуваяйцевидни. В първия сет това не й помогна, тъй като Мария се справи отлично, спечелвайки началния гейм с два брейка.

Във втория сет ходът на мача се промени. Веднага след като Анжелика за пръв път тръгна напред, тя се почувства уверена в себе си. Германката започна да оказва по-често натиск върху опонента си. Шарапова се опита да промени нещо в играта с помощта на най-мощните си удари, но те започнаха да я провалят по-често. В резултат на това Анджелика взе пет поредни мача и успешно запази сериозно предимство.

Преди решителната игра рускинята направи дълга пауза. Тя изигра страхотно първите две ралита след почивката, а след това грешките отново паднаха. Тя завърши гейма на своя сервис с две двойни грешки. Разбира се, Мария винаги е била известна с характера си, така че в този момент беше рано да я отпишат. От друга страна, през този период от мача, тя определено не е имала достатъчно енергия.

Важно е да се отбележи, че полуфиналната среща не беше особено продължителна. Първите два сета бяха направени за 70 минути. Разбира се, умората от шест часа на корта през предходните два дни трябваше да се отрази, но полуфиналите бяха твърде кратки за втората ракета на света, за да няма резерви за третия сет. Малко по малко, тя започна да събира играта си и след няколко мача изхвърли противника си от корта с мощните си атаки. Кербер загуби предимството си, но успя да запази баланса си известно време. Много й помогна подкрепата на публиката, в тези моменти тя се държеше изключително емоционално. И все пак Шарапова спечели терена за мача. В този момент Анджелика вече можеше да добави и изнесе страхотна игра, извеждайки подаването на опонента до нула. Германецът обаче ускори само няколко игри и в крайна сметка

Шарапова : Кербер играе добре както отдясно, така и отляво. Но мисля, че тя е най-опасна, когато има време. Плюс това, той перфектно променя посоката. Във втората игра пропуснах инициативата, тъй като в този сегмент играх не толкова активно и агресивно. Анжелика се възползва от това.

изигра неписано, губейки последните две игри на сухо - 3: 6, 6: 2, 5: 7.

Кербер играе добре както отдясно, така и отляво. Но мисля, че тя е най-опасна, когато има време. Плюс това, той перфектно променя посоката. Във втората игра пропуснах инициативата, тъй като в този сегмент играх не толкова активно и агресивно. Анжелика се възползва от това, - рускинята разказа за тази игра.

ЗАВЪРШИХ ПРОБА ПЪСКИТЕ МАТТЕК

Противникът на рускинята в решителния мач беше определен във втория полуфинал. Вторият носител Ли На се изправи срещу Бетани Маттек-Сандс , която се класира за основната схема. Напоследък за Бетани се говори заради пищните й дрехи или грим, но тя наистина е обещаваща тенисистка. По едно време тя беше близо до достигане на ново ниво, но беше ранена. След успешно представяне в Щутгарт, тя най-накрая ще може да се утвърди в първите сто и директно да влезе в състезаниетония. Що се отнася до Ли На, тя е домакин само на втория турнир след Откритото първенство на Австралия, където беше на финала. В Маями китайката загуби само от Серена Уилямс, която никой не можеше да спре на този турнир. В Щутгарт тя показа добра готовност. На четвъртфиналите тя се справи с Петра Квитова.

Бетани се почувства уморена в играта. Тя все още изигра седмата си игра в Щутгарт, докато Лий имаше едва третата си игра в състезанието. Китайката просто постъпи по-добре и се получи. След успеха си в първия сет, тя поведе и във втория сет. Американката успя в малък скок, по време на който изигра брейк. Изглеждаше, че в този момент тя може да промени хода на срещата, но скоро контролът върху играта се върна при Na, който уверено завърши мача в нейна полза - 6: 4, 6: 3.

В резултат на това в неделя публиката ще бъде конфронтация между Лий и Шарапова. Мачът има достатъчно допълнителни интриги. Например, не забравяйте, че китайката нокаутира Мария от Откритото първенство на Австралия през 2013 г. Освен това, за втора поредна година, първата и втората поставени в решаващия мач на Щутгарт.