Горячий снег (драма, реж. Гавриил Егиазаров, 1972 г.)

Кузнецов направи първата крачка към Надал

Скорсезе, Де Ниро и Минели

Песента Ню Йорк, Ню Йорк е написана за едноименния филм Мартин Скорсезе . В тази снимка се появиха холивудски звезди - Робърт Де Ниро и Лиза Минели . Скорсезе беше още много млад, въпреки че вече беше отстранил шофьора на такси - именно тази работа му донесе слава. Между другото, Де Ниро също свири там. А Ню Йорк, Ню Йорк е лирична драма с много музикални номера. Основната музикална тема, която Минели изпълни, стана много известна. В същото време де Ниро първоначално не го хареса твърде много и дори предложи композиторът и поетът да се опита да го промени по някакъв начин.

Съвсем логично е дързостта на младия актьор Джон Кандер и Фред Еб не му хареса, но те послушаха съвета му и пренаписаха песента. Филмът няма особен успех и Лиза Минели изпълнява композицията на своите концерти. По-късно тя беше покрита от Франк Синатра , променяйки няколко думи. И двете версии са популярни и добри по свой начин. Любопитно е, че по-рано на мачовете на бейзболния отбор на Ню Йорк Янкис и двете опции звучаха:

US Open. Трудно. Ню Йорк, САЩ. Мъже
Първи кръг

Марин Чилич (Хърватия, 7) - Роджерио Дутра да Силва (Бразилия) - 6: 4, 7: 5, 6: 1.
Андрей Кузнецов (Русия) - Томас Белучи (Бразилия) - 6: 4, 3: 6, 6: 1, 7: 6 (8: 6).
Михаил Южни (Русия) - Мартин Клизан (Словакия, 28) - 6: 2, 6: 1, 6: 1.
Гаел Монфис (Франция, 10) - Жил Мюлер (Люксембург) - 6: 4, 6: 2, 7: 6 (7: 5).
Рафаел Надал (Испания, 4) - Денис Истомин (Узбекистан) - 6: 1, 6: 4, 6: 2.
Жо-Вилфрид Цонга (Франция, 9) - Гуидо Андреоси (Аржентина, Q) - 6: 3, 6: 4, 6: 4.
Милош Раонич (Канада, 5) - Дъстин Браун (Германия) - 7: 5, 6: 3, 6: 4.
Новак Джокович (Сърбия, 1) - Йежи Янович (Полша, SR) - 6: 3, 5: 7, 6: 2, 6: 1.

ако янките спечелиха, тогава те включиха пистата с изпълнение на Синатра, а ако загубят, тогава и версията на Минели. Традицията трябваше да бъде отменена, тъй като феновете на певеца бяха недоволни, че песента се изпълнява само ако отборът е победен.

Трудното начало на Джокович

На кортовете на Flushing Meadows те също включват различни композиции по време на почивките, но изборът не зависи от резултата или конкретните тенисисти. И традиционно в 19:00 в първия ден на турнира се открива US Open. В него участваха музиканти Фил Колинс и Лесли Одом младши . Odom, в допълнение към музикалната си кариера, е известен с ролите си в няколко американски телевизионни предавания. След техните изпълнения, Новак Джокович и Йежи Янович излязоха на корта. Полякът направи име за себе си, достигайки полуфиналите на Уимбълдън-2013. Скоро той се класира на 14-то място в световната ранглиста. Въпреки това Йежи не се превърна в звезда или просто забележителен играч - до голяма степен поради контузии. Сега Янович е едва 247-и в класацията, а този сезон изигра само два мача.

През първата половина на срещата с Новак Йежи изглеждаше много добре. Преди всичко трябва да кажа, че след пет мача сърбинът извика лекар, тойпритеснен за дясната ръка. По време на мача Джокович погледна няколко пъти ръката му: очевидно периодично изпитваше някакъв дискомфорт. Най-добрият играч в света взе първия сет, но във втория пропусна тройната скрита сет точка и изигра финала много неизразително. Джокович сгреши отдясно, а Янович сервира добре и използва напълно форхенда си. Той успя да изравни резултата в сетове, но Новак взе следващите два мача лесно - 6: 3, 5: 7, 6: 2, 6: 1. Сърбинът изигра не най-добрия мач, но в същото време продължи напред. След срещата той се усмихна и дори се опита да изпълни песен на Колинс и танцува малко. След това той ще има мач с Иржи Весели, който победи Сакета Минени в пет сета. Mineny водеше с 5: 3 в петата игра, но вече накуцваше и не можеше да се движи на достатъчно ниво.

Южни и Кузнецов отиват по-далеч

Като цяло имаше много играчи от пет сета, колкото 11. От тях четирима завръщане от 0-2. На първо място, отбелязваме Джон Иснър , който успя да се справи с младия си сънародник Франсис Тиафо . Джон се наложи само в решителния тай-брейк. Играта на двама други американци - Джак Сок и Тейлър Фриц се оказа много забавна и интересна. Те вече се срещнаха на Откритото първенство на Австралия, а след това Сок спечели в пет сета, губейки с 1-2. Този път той поведе с 2: 0, но Фриц показа страхотен тенис в третия и четвъртия мач. В петата Джак излезе напред с 4: 0, но Тейлър намали разликата до минимум, но загуби подаването си с 4: 5.

Двама руснаци спечелиха много по-спокойно на 29 август. Михаил Южни даде само четири мача на Мартин Клизан - 6: 2, 6: 1, 6: 1. Андрей Кузнецов имаше по-трудно време с Томас Белучи . Тенисистите си размениха сетове, а в третия Андрей спечели шест гейма от седем. Белучи знае как да се включва в отделни сегменти, но в същото време му е трудно да поддържа високо ниво на игра през целия мач. Достатъчно е да си припомним как той взе сета от Джокович 6: 0 в Рим или от Надал 6: 2 на Олимпийските игри. В четвъртия гейм Кузнецов поведе с почивка и сервира при 5: 4 за мача, но пропусна две мач точки. Томас започна да прави по-малко грешки, подобри движението си и дори имаше две точки. Белучи имаше предимство в този момент, а Кузнецов също помогна с грешките си, включително двойни - имаше цели 13. Тай-брейкът се оказа упорит, а Андрей се оказа по-силен върху него - 6: 4, 3: 6, 6: 1 , 7: 6 (8: 6).

US Open. Трудно. Ню Йорк, САЩ. Жени
първи кръг

Робърт Винчи (Италия, 7) - Анна-Лена Фридзам (Германия) - 6: 2, 6: 4.
Анжелика Кербер (Германия, 2) - Полона Херцог (Словения) - 6: 0, 1: 0, отказано.
Светлана Кузнецова (Русия, 9) - Франческа Скиавоне (Италия) - 6: 1, 6: 2.
Garbinier Mugurus (Испания, 3) - Elise Mertens (Белгия, Q) - 2: 6, 6: 0, 6: 3.
Евгения Родина (Русия) - Даниел Колинс (САЩ, WC) - 6: 1, 6: 2.
Джън Сайсай (Китай) - Моника Пуиг (Пуерто Рико, 32) - 6: 4, 6: 2.
Мадисън Кийс (САЩ, 8) - Алисън Риске (САЩ) - 4: 6, 7: 6 (7: 5), 6: 2.

След това руснакът ще се срещне с Albert Ramos , а в третия кръг може да играе с друг испанец - Рафаел Надал. В началния ден Рафаел уверено надигра Денис Истомин .

Сред другите срещи отбелязваме напускането на Ричард Гаске . В момента французинът не е във форма, така че лесното поражение от Кайл Едмънд не би трябвало да е толкова изненадващо. Но формално това е основната изненада - Гаске получи 13-ия носител. Друг французин, Гаел Монфис, отиде по-далеч и най-фрапиращият беше неигровият момент. Опитвайки се да получи топката, Гаел се блъсна във фона с гръб и повали електронния брояч, който се разцепи на много малки части.

Родина и Кузнецова спечелиха с еднакъв резултат

И двамата представители на Русия спечелиха в женската част на решетката ... И двамата - с резултат 6: 1, 6: 2. Евгения Родина премина Даниел Колинс , а Светлана Кузнецова - Франческа Скиавоне . Светлана и Франческа два пъти поставяха истински трилъри на съдилищата в Мелбърн и Париж, като и в двата случая италианецът пое тази роля. Този път Светлана беше просто по-бърза и Шиавоне нямаше време да хване много топки. Кузнецова имаше забележимо предимство на задната линия. Тогава Светлана ще играе с Каролина Возняцки , с която се срещнаха в първия кръг на Уимбълдън. Каролина не без трудности премина Тейлър Таунсенд в три мача. Сега датчанката явно не е в най-добра форма. Съвсем наскоро тя прекрати сътрудничеството си с треньора Дейвид Котиза и се върна при баща си Петър.

Мугуруса успя да промени хода на мача

Основната изненада на кръга може да се случи в мача Гарбиниер Мугурус и малко известната белгийка Елиз Мертенс , която провежда едва третия си турнир на ниво WTA. Белгиецът се показа добре в 's-Hertogenbosch и Mallorca, побеждавайки например Eugenie Bouchard и същия Schiavone. В Ню Йорк тя уверено взе сета от Мугуруса с резултат 6: 2. По някое време испанецът имаше невероятна статистика - 0 удара и 10 грешки. След първата игра Гарбиние взе медицински таймаут и игра много по-добре. Тя бързо изравни резултата, но в третия мач имаше нов спад. Момичетата играха топката дълго време, а Мертенс, който игра много в защита, започна да действа по-активно. При 3: 3 тя имаше точка за пробив, но Мугуруса все пак взе играта, а след това спечели още две и спечели трудна победа - 2: 6, 6: 0, 6: 3. Тя показа не най-добрия тенис и след мача призна, че жегата е повлияла на хода на срещата, но въпреки това е успяла да отиде по-далеч.

Но олимпийската шампионка Моника Пуиг загуби от Женг Saysay - 4: 6, 2: 6. Пуерториканката заяви още през ноември, че основната й цел е златен медал в Рио де Жанейро. Целта е изпълнена, така че сезонът така или иначе се оказа страхотен. Да, Моника искаше да докаже, че нейната победа не е случайна, но след поражението тя реагира философски на тази среща и си спомни същия Мугурусу, който след титлата на Ролан Гарос загуби във втория кръг на Уимбълдън. От други мачове отбелязваме трудна победа Pетра Квитова над Елена Остапенко , а Анжелика Кербер спечели много по-лесно - в началото на втория сет Полона Херцог участва, губейки с 0: 6 , 0: 1. Вечерната програма беше много по-дълга поради факта, че церемонията по откриването започна късно. По този начин Madison Keys спечели срещу Alison Riske само в 1:48 сутринта. Това е последното завършване на мач за жени в историята на US Open! Предишният рекорд беше държан от Елена Дементиева и Саманта Стосур - 1:35 на US Open-2010.

Мачовете от първия кръг ще продължат на 30 август. Може би централната среща за деня ще бъде играта на Серена Уилямс и Екатерина Макарова .