НЯМА МЯСТО ЗА ГРЕШКИ! КАРИЕРА С ЛЕВСКИ!

Купа Дейвис. Няма място за грешки

За руския национален отбор това е четвъртата среща с представители на Южна Америка през последните 6 години. Два мача останаха за руснаците, още един за нашите съперници. Бях разтревожен само от факта, че единственото ни поражение падна в гостуването, когато аржентинците буквално не оставиха камъни от руския отбор, побеждавайки с 5: 0 на същото място, на което руснаците играят този мач.

Що се отнася до последната среща, това беше двубой преди две години - тогава в Москва руснаците отпразнуваха успеха си с 3: 2. Този мач беше финален и затова донесе на Русия сребърна купа за салата. Естествено, аржентинците не забравиха това поражение и бяха нетърпеливи да отмъстят на нарушителите си.

Купа Дейвис 2008, 1/2 финали

Аржентина - Русия

19 септември. Буенос Айрес. Открити кортове.

Налбандян - Андреев 3: 0 (7: 6, 6: 4, 6: 2)

Хуан дел Потро - Давиденко 3: 0 (6: 1, 6 : 4, 6: 2)

Текущата конфронтация между Аржентина и Русия се откри с мача на Дейвид Налбандян и Игор Андреев . Въпреки факта, че и двамата играят в ATR турнето от дълго време, пътищата им никога не са се пресичали на нито един от турнирите и до днес. Поради това беше доста трудно да си представим как ще се развият събитията в мача. Налбандян няма много успешен сезон, но на земята винаги можете да очаквате неприятности от него, а заради ранното напускане на US Open аржентинецът имаше достатъчно време да се подготви старателно за купата на Дейвис. За Андреев тази година се развива успешно, през лятото Игор на два пъти стигна до финала на глинени турнири, а през септември за пръв път в кариерата си навлезе в първите двадесет от световния рейтинг.

Но с приблизително равенство на сили, все още малко предпочитание се дава на Налбандян, тъй като той игра с подкрепата на родната публика, а за последен път аржентинците загубиха у дома през далечната 1998 година. Въпреки това Игор започна битката си доста уверено. Бурните аплодисменти след неуспешен първи сервис за местната публика очевидно са нещо познато, но Игор успя уверено да запази сервиса си, въпреки виковете от трибуните, като никога не даде шанс на аржентинеца да направи почивка. Самият Налбандян обаче сервира отлично и в резултат за двама за сет и двамата тенисисти имаха само една оставаща нереализирана точка на пробив - много неочаквано явление за глината.

Както показаха допълнителни събития, тайбрекът на първия гейм в В много отношения последващият характер на срещата е предопределен. При резултата 4: 2 в полза на Андреев бразилският рефер Карлос Бернардес взе доста противоречиво решение - след удара на Налбандян топката падна в състава, но Бернардес не се съгласи с решението на линейния съдия и самият Андреев, който очерта мястото, където топката падна, и прецени, че топката е в корта ... Ако точка остана за руснака, а Игор щеше да поведе с 5: 2 с двоен мини-пробив. Но в крайна сметка ралито беше повторено и аржентинецът успя да намали разликата си. Разочарован, Андреев направи грешка и на сетбол,той игра изключително пасивно, позволявайки на Дейвид да играе добре в мрежата и да завърши сета в своя полза.

След като набра смелост, Налбандян беше неудържим във втория мач. Игор все още не можеше да забрави онази злощастна игра на тай-брейк и да изиграе тениса си, в резултат на което руснакът направи много грешки или игра директно на ракетата на Давид, а аржентинецът се радваше на такива подаръци, уверено спечелвайки втори пореден сет - 6: 2.

За момента третият гейм приличаше на начален сет - и двамата запазиха емисиите си, но на Андреев беше дадено това много по-трудно от опонента му, тъй като играта на руснака се обърка напълно на рецепцията. Беше очевидно, че се готви почивка и за съжаление в десетата игра това се случи. Три пъти Налбандян успява да постигне абсолютно феноменални удари - два пъти прави права и още веднъж отлично стреля през линията, а самият Андреев вече греши в мачбола. Допуснах грешка в безобидна ситуация, реших да играя с отрязан бекхенд, което Игор е много пасивен и неведнъж или два пъти руснакът допускаше брак в този мач, изпълнявайки тази техника.

След мача Андреев отбеляза, че по време на Срещата беше решена от седмото рали тай-брейк: Мисля, че топката беше аут, но по-високият играч реши друго и каза, че трябва да преиграем точката, след което всичко се обърка, особено във втория сет, когато Изпаднах от играта. Разбира се, главният съдия беше под натиск от обществеността, като нас и понякога вземаше грешни решения, но в крайна сметка той е опитен арбитър. Това беше лош мач за мен, но това решение наистина реши много.

Фактът, че тай-брейкът беше в много отношения ключът в целия мач, беше признат от Налбандян: Въпреки факта, че преди тази среща никога не сме имали срещнах Андреев, аз много бързо успях да се приспособя към начина му на свирене. В тай-брейка на първия сет противникът беше много близо до успех, но аз успях да се събера и да реша съдбата на сета в моя полза. Според мен това е решаващ момент в цялата среща.

Така след поражението на Игор Николай Давиденко трябваше да победи Хуан-Мартин Дел Загубени , в противен случай ситуацията за руския отбор стана критична.

Уви, Давиденко не успя да изравни резултата в мача. Дел Потро, който имаше фантастична серия от 23 поредни победи през лятото, игра срещу Николай по изключително събран и уверен начин, практически не давайки шанс на руснака да обърне играта в своя полза.

В първия сет Давиденко като цяло той не можеше да противопостави нищо на по-младия си съперник, след като загуби играта разрушително - 1: 6. Отначало той безнадеждно отстъпваше в следващия сет - 1: 4, но, нека отдадем почит на Николай, той успя да се събере и да го изнерви, който водеше едва четвъртата битка за националния си отбор Дел Потро. Давиденко първо намали предимството на аржентинеца до една почивка, а след това имаше всички шансове да изравни резултата. Ник имаше три точки за пробивolaya в десетата игра, но всеки път, когато нещо липсваше Davydenko, за да нанесе решителния удар. В резултат играта, която продължи 18 минути, а заедно с нея и вторият сет, остана за аржентинеца.

След като изигра 2: 0 в геймовете, Хуан Мартин се успокои, играта, която демонстрира в стартовия гейм, му се върна , а в третия сет, който беше последен в мача, аржентинецът успя да направи брейк два пъти и той запази много уверено сервиса си. В резултат - 6: 1, 6: 4, 6: 2 - Дел Потро донесе втората точка на отбора си, а на аржентинците остава само една крачка, за да стигнат до финала за Купа Дейвис.

Е, нашият отбор сега за за да стигнете до финала на Световното отборно първенство за трети пореден път е необходимо да спечелите трите останали мача. Разбира се, задачата е изключително трудна, но все пак има надежда за чудо.

ПРЕД БАНЯТА: ЦСКА победи Локо Пд заслужено или след съдийски грешки?